منوی دسته بندی

گوگل مپ چیست؟

گوگل مپ چیست؟

گوگل مپ یکی از سرویس های گوگل است که از سال ها پیش در حال استفاده از آن هستیم. این برنامه یک نقشه آنلاین است که به خوبی ما را هدایت کرده و به مقصد مورد نظر می رساند. اینکه بدون گوگل مپ بخواهیم مسیری را پیدا کنیم بسیار سخت است و باعث هدر رفتن زمان ما خواهد شد. به همین دلیل اطلاع از اینکه برنامه گوگل مپ چیست به ما کمک خواهد کرد تا از این برنامه به درستی استفاده کرده و آموزش کار با آن را یاد بگیریم. در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم تا شما آموزش استفاده از گوگل مپ را یاد بگیرید پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

معرفی گوگل مپ

گوگل مپ یکی از سرویس های شرکت گوگل است که دارای نقشه هایی از زمین و قابلیت مسیریابی می باشد. این سرویس وضعیت ترافیکی موقعیت های مختلف را نیز گزارش می دهد و به همین دلیل توسط کاربران بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. در سال ۲۰۰۸ اولین نسخه های اندروید و آی او اس گوگل مپ برای استفاده در گوشی های تلفن همراه معرفی شد. پس از آن با فراگیری آموزش کار با گوگل مپ ، کاربران بسیاری برای یافتن مقاصد خود و انتخاب بهترین مسیر از گوگل مپ استفاده نمودند. امروزه سرویس دهی گوگل مپ بسیار گسترده تر از پیش شده و به همین دلیل در تمام گوشی های موبایل این اپلیکیشن نصب می باشد.(منبع)

چگونه از گوگل مپ استفاده کنیم؟

در بخش قبلی گفتیم که گوگل مپ چیست و با توجه به عملکرد گوگل مپ اکنون شما مشتاق هستید تا بدانید چگونه از گوگل مپ استفاده کنیم و آن را به کار ببریم. در ابتدا باید از نصب برنامه بر روی گوشی خود مطمئن شده و سپس وارد آن شوید. در گام بعدی باید سرویس GPS خودتان را روشن کنید زیرا مسیریابی از طریق GPS انجام می گردد. در نوار بالایی این برنامه آیکون سرچ، لوگوی گوگل مپ، میکروفون و پروفایل شما قرار دارد. برای استفاده از برنامه باید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود اطلاعات، نقشه گوگل در اختیار شما قرار دارد تا به جستجو و مسیریابی مکان های مختلف بپردازید.

می توانید در نوار بالایی مقصد مورد نظر را تایپ کنید تا هم مقصد و هم مسافت آن را مشاهده کنید. همچنین می توانید با استفاده از میکروفون به طور صوتی مکان مورد نظر خود را بگویید. بدین شکل می توانید از بین گزینه های نمایش داده شده مقصد را یافته و بر روی آن کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی مقصد مورد نظر می توانید مسیریابی کرده و از بهترین مسیر به مقصد خود دست یابید.

کاربرد دکمه آبی گوگل مپ

برای آموزش کار با گوگل مپ باید در مورد آیکون های مختلف این برنامه اطلاعات لازم را بدست آورید. در گوگل مپ یک دکمه آبی قرار دارد که با کلیک بر روی آن می توانید وارد صفحه دیگری شده و اطلاعات مبدأ و مقصد را در آن وارد کنید. مبدأ به طور پیش فرض، موقعیت کنونی شما می باشد. پس از انتخاب مقصد می توانید گزینه پیاده روی، خودروی شخصی، حمل و نقل عمومی و هواپیما را انتخاب نموده و سپس مسافت، مدت زمان رسیدن به مقصد و وضعیت ترافیکی مسیر را مشاهده نمایید.

این مقاله ادامه دارد

 

مدیر سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 5 =