منوی دسته بندی

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی خارجی چیست؟

در سئو، لینک سازی از جایگاه ویژه ای برخوردار است ‌و به صورت داخلی و خارجی انجام می شود. در لینک سازی داخلی شما، کاربر را از صفحه ای از سایت خود به صفحه دیگری از همین سایت ارجاع می دهید. این در حالی است که طریقه لینک سازی خارجی با نوع داخلی متفاوت است و باید به درستی انجام شود. در این مطلب بررسی می کنیم که لینک سازی خارجی چیست تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

معرفی لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی همان بک لینک است و در واقع شامل لینک هایی است که از سایت های دیگر به وب سایت شما ارجاع داده می شوند. مثلا اگر شما دارای یک سایت باشید و میهن سرپ در یکی از صفحات خود به یکی از صفحات شما لینک بدهد، شما از میهن سرپ یک لینک خارجی گرفته اید. حتی تمام منابعی که در مقالات و صفحات گوناگون ما قرار دارند و در انتهای مطالب به آنها اشاره می کنیم، در واقع یک لینک خارجی از ما دریافت نموده اند. در اولین گام باید سایت خود را طراحی کنید و سپس برای لینک سازی خارجی اقدام نمایید. برای ساخت سایت مورد نظر خود بر روی سفارش طراحی سایت کلیک کنید.

اهمیت لینک سازی خارجی

گفتیم که لینک سازی خارجی چیست و اکنون نوبت به بررسی اهمیت آن رسیده است. موتورهای جستجو برای اعتبارسنجی محتوای لینک داده شده ، لینک سازی خارجی را مدنظر قرار می دهند. در واقع زمانی که سایت ها به محتوای شما لینک می دهند و یا از نام شما به عنوان منبع استفاده می کنند، توجه موتورهای جستجو را جلب می نمایند‌. بدین شکل محتوای شما امتیاز ویژه ای می گیرد اما این امتیاز تا حد زیادی به اعتبار سایتی بستگی دارد که به سایت شما لینک می دهد. یعنی اگر از سایت های معتبرتری لینک خارجی بگیرید، رتبه بهتری در سئو خواهید داشت.

انواع لینک سازی خارجی

اطلاع از اینکه انواع لینک سازی چیست به شما کمک می کند تا بهترین نوع لینک سازی را انتخاب نمایید. لینک سازی خارجی در سئو انواع مختلفی دارد و باید پس از بررسی های لازم و به بهترین نحو انجام شود.

۱- لینک سازی خارجی تالیفی

بهترین شکل لینک سازی خارجی زمانی است که به طور خودکار و بدون تلاش شما انجام شود. به طور مثال وقتی از برند، شرکت و یا کارمندان شما نامی برده می شود و یا به عنوان منبع اطلاعاتی از برندتان در یک محتوا استفاده می کنند یعنی یک لینک سازی خارجی از نوع تالیفی انجام شده است. موارد دیگری نیز شامل این دسته بندی می باشد که بسیار گسترده است اما به طور کلی طریقه لینک سازی خارجی تالیفی تا حد زیادی به محتوای شما بستگی دارد. سعی کنید محتوای سبز و قابل اشتراک گذاری تولید کنید تا دیگر سایت ها نیز علاقه مند به انتشار آنها باشند‌.

۲- رپورتاژ آگهی

دومین نوع لینک سازی خارجی، رپورتاژ آگهی می باشد. در این نوع لینک سازی باید رپورتاژ ارائه شده دارای کیفیت بالا و خوانایی مناسب باشد تا کاربر را به دیدن سایت رپورتاژ دهنده و یا استفاده از خدمات آن ترغیب کند. برای اینکه در مورد این نوع لینک سازی خارجی اطلاعات بیشتری کسب نمایید بر روی خدمات سئو میهن سرپ کلیک کنید.(منبع)

مدیر سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =