منوی دسته بندی

فریلنسر چیست؟

فریلنسر چیست؟

امروزه استفاده از واژه فریلنسر و یا فریلنسینگ در جامعه بسیار رایج شده و در طول روز ممکن است بارها این کلمه را بشنویم. شاید این سوال برای شما به وجود آمده که فریلنسر چیست و اصلا چه کاری باید انجام دهد. به همین دلیل در این مطلب به بررسی تخصصی این موضوع می پردازیم تا شما با مفهوم فریلنسر آشنا شده و سایت های فریلنسر ایران و خارج را بشناسید.

معرفی فریلنسر

فریلنسر به معنای آزاد کار است و در مورد آن دسته از کسانی است که در هر زمانی که بخواهند می توانند کار کنند. در واقع این افراد خود اشتغال بوده و هیچ تعهد بلند مدتی به شرکت، ارگان، اداره یا مجموعه ای ندارند. بعضی از فریلنسرها فعالیتی مستقل از انجمن ها و یا وب سایت ها داشته و بعضی دیگر از طریق این سایت ها به دیگر افراد معرفی می شوند. پس می توان اینطور گفت که نوع همکاری فریلنسرها با توجه به زمینه فعالیت و علاقه فرد می تواند متفاوت باشد.

بعضی از فریلنسرها قرارداد رسمی تنظیم نموده و سپس بر اساس آن کار می کنند و بعضی دیگر به توافقات اولیه اکتفا کرده و فعالیت خود را آغاز می نمایند. تقریبا می توان هر کاری که نیاز به حضور در یک مکان خاص را نداشته باشد به صورت فریلنسری انجام داد. به طور مثال کارهای ساخت و ساز و تعمیرات برای فریلنسری مناسب نیستند. سایت های فریلنسر خارجی و ایرانی مختلفی وجود دارد که به ارائه پروژه های گوناگون می پردازند.

ترجمه، نویسندگی، آموزش، مشاوره، کپی رایتر، طراحی سایت، برنامه نویسی، طراحی گرافیکی،  بهینه سازی موتورهای جستجو و ساخت و انتشار پادکست از جمله رایج ترین مواردی است که به صورت فریلنسری انجام می شود. برای اطلاع از پادکست و نحوه ساخت آن بر روی پادکست چیست کلیک نمایید.

سایت های فریلنسر ایران

در بخش قبلی گفتیم که فریلنسر چیست و اکنون به سراغ بررسی سایت های ایرانی فعال در این عرصه می رویم. شناخت سایت های فریلنسر ایران به شما کمک تا برای گرفتن پروژه با آگاهی بیشتری اقدام نمایید.

۱- سایت پونیشا

پونیشا یکی از محبوب ترین سایت ها در زمینه فریلنسری است. این سایت هم اکنون بیش از ۲۷۰ هزار فریلنسر با مهارت های گوناگون جذب کرده و حدود ۶۰ هزار پروژه موفق داشته است. کارفرمایان می توانند از طریق این سایت، فریلنسر مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر شما یک فریلنسر هستید می توانید در پونیشا پنج پیشنهاد اول را به صورت رایگان به کارفرمایان ارائه دهید. ۱۰ درصد از درآمد کسب شده از پروژه های پونیشا متعلق به این وب سایت می باشد.

۲- سایت انجام میدم

یکی دیگر از سایت های فریلنسر ایران سایت انجام میدم است. این سایت نیز در زمینه های گوناگون فعالیت دارد و تاکنون بیشتر از ۲۷۴ هزار پروژه موفق داشته است. در این سایت ۲۰ درصد از درآمد فریلنسر به سایت تعلق می گیرد. در صورت انجام به موقع پروژه، بین ۵ تا ۸ درصد از کمیسیون کاهش می یابد. این موضوع به نفع فریلنسر می باشد و به تحویل به موقع پروژه ها ترغیب می شود.

 

مدیر سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =