منوی دسته بندی

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ چیست

امروز با ورود مردم به فضای اینترنت و داغ شدن هرروزه‌ این فضا خیلی از افراد کسب‌ و کارهای سنتی خود را گسترش داده‌اند و وارد کسب‌ و کارهای اینترنتی شده‌اند، فقط به‌ صورت سنتی کسب‌ و کار خودشان را پیش نمیبرند، در فضای اینترنت نیز کسب‌ و کار خود را گسترش می‌دهند. هر جایی‌ که انسان‌ ها وجود داشته باشند و مکانی برای فروش باشد بازاریابان و صاحبان مشاغل نیز در آن‌ جا هستند و در دنیای دیجیتال نیز همین مورد و موضوع نیز وجود دارد.

ما در این مقاله از میهن سرپ سعی داریم درباره دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال صحبت کنیم و تمام نکات و موضوعاتی که در ذهن شما می‌گذرد را پاسخ دهیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به تمام فعالیت‌ های بازاریابی گفته می‌شود که در فضای اینترنت صورت می‌گیرد، که می‌تواند شامل شبکه‌ های اجتماعی یا تبلیغ در سایت‌ ها یا تبلیغات گوگل یا حتی تبلیغات در رادیو یا تلویزیون باشد.

اولین‌ بار حدود صد سال پیش اولین تبلیغ دیجیتال به وقوع پیوست، آن‌ هم در رادیو که خیلی از افراد این موضوع را نمی‌دانند.{منبع}

تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی چیست؟

با پیشرفت اینترنت و روی آوردن شرکت‌ های بزرگ به دیجیتال مارکتینگ و مزایایی که بازاریابی دیجیتال نسبت‌ به بازاریابی های سنتی داشت و شرکت‌ های بزرگ را وسوسه کرد که به سمت تبلیغات در اینترنت بیایند. قبلاً تبلیغات سنتی به‌ صورت تراکت ها یا در مجلات یا در روزنامه‌ ها یا حتی در پوسترها یا کارت‌ های مختلف کارت‌ های تبلیغاتی مختلف چاپ می‌شد و آمار دقیقی از این تبلیغات وجود نداشت و بازخوردهای آن قابل تحلیل دقیق نبود، ولی پس‌ از بکار آمدن دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی در اینترنتی این امکان را داد که بتوان تبلیغات را زیر ذره‌ بین برد.

و از کوچیک‌ترین جزئیات آن نیز باخبر شد و این کمک بسیار زیادی به شرکت‌ ها و مجموعه‌ ها کرد تا بتوانند یک تبلیغ دقیق‌تر و هدفمندتر داشته باشند و این موضوع باعث شد که خیلی از شرکت‌ هایی که به‌ صورت سنتی تبلیغات خود را ادامه می‌دادند به سمت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی‌ های مجازی بیایند و در اینترنت کسب‌ و کار خود را تبلیغ کنند و به سمت سفارش طراحی سایت رفتند تا بتوانند از آن طریق نیز محصولات و خدمات خود را نیز به مشتریان خود در اینترنت نمایش دهند.

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ نیز دارای انواع روشی می‌باشد که می‌توان شبکه‌ های اجتماعی یا تبلیغات در گوگل یا خیلی از موارد دیگر را نام برد که می‌تواند شما را در فضای اینترنت به مخاطبان و مشتریانتان معرفی کند و ما در ادامه می‌خواهیم با توضیحات کامل‌تری شما را با انواع روش‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم تا شما با بهره‌مندی از این روش‌ها بتوانید کسب‌وکار خود را در اینترنت تبلیغ کنید.

این مقاله ادامه دارد

مدیر سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =